چرخه ایمنی سرطان + بازی حمله به سلول های سرطانی

با کشته شدن سلول های سرطانی آنتی ژن های بیشتری آزاد شده و چرخه ایمنی سرطان مرتبا تکرار می شود.

با ایمنوتراپی، ما می خواهیم بدون آسیب رساندن به سلول های سالم باعث ایجاد چرخه ایمنی سرطان شویم. برنامه تحقیق و توسعه در مرکز غیرانتفاعی ایمونوتراپی Genentech دارای بیش از 20 داوطلب است که چهار مرحله از این مراحل را مورد هدف قرار می دهند.

Tcell3

مرحله ی 1 ایجاد جهش در سلول های سرطانی باعث آزاد شدن موادی به نام “آنتی ژن ”  شده که موجب افتراق آنها از سلول های طبیعی می شوند. بنابراین سیستم ایمنی می تواند آنها را شناسایی کند.

Tcell4

مرحله 2، سلول های ایمنی شناسایی کننده آنتی ژن ها، آنتی ژن¬های آزاد شده را جذب می کنند و آنها را به سلول های T در گره های لنفاوی تحویل می¬دهند. ایمونوتراپی می تواند ایمنی را در این مرحله و دیگر مراحل افزایش دهد.

Tcell5

مرحله 3، آنتی ژن ها باعث فعال شدن سلول های T شده و پاسخ ایمنی را علیه سلول های سرطانی آغاز می کنند.

Tcell6

مرحله 4، سلول های T فعال شده از طریق رگ های خونی به سمت محل تومور حرکت می کنند.

Tcell7

مرحله 5، سلول های T به تومور رسیده، پس از نفوذ، آن را مورد تهاجم قرار می دهند.

Tcell8

مرحله 6، سلول های T قادر به تشخیص سلول های سرطانی بر اساس آنتی ژن آن ها هستند.

Tcell9

مرحله 7، سلول های T در یک سری مراحل باعث مرگ سلول های سرطانی می شوند. این جایی است که ایمونوتراپی می تواند PDL1 یا PD1 را تحت تاثیر قرار داده و ایمنی را افزایش دهد.

این در قالب کارتونی ساده، چرخه پاسخ مثبت سیستم ایمنی در تشخیص یک سلول سرطانی بود. مولمن از آن به عنوان “چرخه ایمنی سرطان” یاد می کند. 


 سیستم ایمنی بدن شما هفت گام را در یک چرخه پیچیده دنبال می کند تا سلول های جهش یافته را شناسایی کرده و آنها را از بین ببرد، در مرحله هفتم چرخه ایمنی سرطان، سلول های T سلول های سرطانی را می کشند، اما برخی سلول های سرطانی به دنبال پنهان شدن از سیستم ایمنی هستند. در این بازی، سلول های سرطانی پنهان را برای کمک به سلول های T پیدا کنید و آنها را نابود کنید.
شما قدرت مبارزه با سرطان در بازی T Cells Attack دارید

این بازی جدید قابلیت نصب بر روی رایانه یا دستگاه تلفن همراه شما را دارا است.
این بازی در درجه اول برای سرگرمی بوده و نمی ¬توان از آن به عنوان منبع آموزشی و علمی استفاده کرد. این بازی صرفا به منظور افزایش آگاهی در علاقمندان در شناخت چرخه ایمنی سرطان می باشد.

منبع :
https://www.gene.com/stories/t-cellsattack

به اشتراک بگزارید
نوشته های اخیر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *