Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

پنل چکاپ بانوان

• تست های ارزیابی کم خونی 
• تست های ارزیابی دیابت 
• تست های ارزیابی عملکرد کبد 
• تست های ارزیابی عملکرد کلیه و مجاری ادراری 
• تست های ارزیابی سلامت قلب و عروق
• تست های ارزیابی وضعیت استخوانی 
• تست های ارزیابی عملکرد غدد درون ریز 
• غربالگری عفونت ها پیش از بارداری 
• تومورمارکرها 
• ارزیابی بیماری های خودایمن

 تکمیل فرم درخواست پانل +  نمونه گیری در منزل 

تست های ارزیابی کم خونی
کم‎خونی فقر آهن، شایع‎ترین علت کم‎خونی در زنان است. این بیماری به دلیل کمبود آهن در تغذیه، دفع بیش‎ از حد خون در بلندمدت (مانند خونریزی گوارشی) یا سوءجذب آهن رخ می‌دهد. شایع‎ترین علائم‎عمومی این بیماری، احساس‎ سستی، خستگی‎ همیشگی یا هنگام فعالیت و احساس کسالت‎عمومی، سرگیجه کاذب، ابتلای‎مکرر به بیماری‎های ویروسی مانند سرماخوردگی، ناخن‎های قاشقی ‎شکل (گودشدن روی ناخن)، هرزه‌خواری مانند خاک ‎خوردن، یخ ‎خوردن و .... و خواب‎رفتن و سوزن‎ سوزن شدن دست‎ و پاها هستند.
تست های ارزیابی دیابت
دیابت جزء لیست کشنده‎ترین بیماری‎ها در جهان می‎باشد. این بیماری در بین زنانی که سرطان سینه دارند شایع‎تر است و باعث بروز بیمار‎هایی همچون بیماری‎های قلبی و عروقی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، و از دست دادن بینایی می‎شود. متاسفانه عوارض مربوط به دیابت در افراد گسترش پیدا می‎کند چرا که دیابت دیر تشخیص داده می‎شود و کنترل کردن آن سخت است. تشخیص زود هنگام و درمان موثر دیابت می‎تواند خطر ابتلا به عوارض جدی را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
تست های ارزیابی عملکرد کبد
کبد مسئول بسیاری از عملکرد ها در بدن است. ابتلا به یکی از بیماری های کبدی می تواند باعث شود که فرایندهای بدن ناکارآمد شوند و عوارض زیادی به بار بیاید. در برخی موارد حتی بیماری های کبدی کشنده هستند. بسیاری از بیماری های کبدی یا بیماری های دیگر ارگان های بدن که موثر بر روی کبد هستند، درد ایجاد می کنند.
تست های ارزیابی عملکرد کلیه و مجاری ادراری
عفونت مجرای ادرار یا مثانه اگر زود درمان نشود ممکن است به سمت یک و یا هر دو کلیه بالا رود و باعث عفونت تمام عیار کلیه گردد ( این عفونت با عنوان پیلونفریت شناخته می شود). زنان در مقایسه با مردان استعداد بیشتری برای ابتلا به عفونت های کلیوی دارند.

تست های ارزیابی سلامت قلب و عروق
زنان با احتمال دو برابر بیشتر در طول شش سال پس از حمله قلبی اول ممکن است دچار حمله قلبی دوم شوند؛ و آنها به اندازه مردان پس از جراحی بای‌پس یا آنژیوپلاستی بهبود پیدا نمی‌کنند. زنان مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی، با احتمال بیشتری ممکن است بیماری‌های همراه مانند دیابت، باعث ایجاد اختلال در درمان و بهبودی زنان از بیماری قلبی شود.
تست های ارزیابی وضعیت استخوانی
اهمیت پوکی استخوان در این است که اغلب تا زمان شکستگی استخوانی علامتی ندارد. ستون فقرات، استخوان ران، لگن، مچ دست و انتهای ساعد به ترتیب شایع‌ترین محل‌هایی هستند که در اثر پوکی استخوان دچار شکستگی می‌شوند. این بیماری بزرگ‌ترین دغدغه خانم‌ها برای روز‌های میانسالی است. مشکلی که دیر یا زود سراغ همه ما را خواهد گرفت؛ بنابراین خود را آماده مقابله کنید.
تست های ارزیابی عملکرد غدد درون ریز
تغییر در ترشح غدد درون ریز، عوارض جدی را برای افراد به همراه دارد و مشکلات متعددی را ایجاد می‌کند که در زنان بیشتر از مردان مشاهده می‌شود. اختلالات تیروئید از شایع‌ترین بیماریهای غدد به ویژه در زنان است و این اختلال عموماً به دو شکل نهفته و بدون علامت که با انجام آزمایشات هورمونی قابل تشخیص است و در برخی موارد نیز به صورت آشکار و با علایم خاص خود ظاهر می‌شود.
غربالگری عفونت ها پیش از بارداری
آزمایش خون برای بررسی عفونت یا دیابت و سایر بیماری های زمینه ای پیش از بارداری می باشد. آزمایش خون به شما، پزشک و ماما اطلاعات سودمندی در خصوص سلامتی شما می دهد. همچنین مشکلات مربوط به بارداری نیز قابل تشخیص است.
تومور مارکرها
تومور مارکر ها انواع مختلفی دارند.برخی در نوع خاصی از سرطان تولید می شوند و به اصطلاح اختصاصی هستند وبرخی در انواع مختلفی از سرطان ها دیده می شوند. برای انجام تست تومور مارکر ها، پزشک نمونه ی ادرار یا خون بیمار را به آزمایشگاه می فرستد ومارکر با انتی بادی ضد تومور مارکر ساخته شده در بدن،باند می شود.
ارزیابی بیماری های خودایمن
بیماری های خود ایمن زمانی رخ می دهند که سیستم ایمنی علیه شما وارد عمل می شود و حمله به سلول های سالم را آغاز می کند که در این میان زنان با اختلاف زیاد بیشتر از مردان به این قبیل بیماری ها مبتلا می شوند. تشخیص هر چه سریع‌تر بیماری خودایمنی بهترین روش برای کند کردن پیشرفت آن است.

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
 • مهدی

  سلام. برای چکاب های مختلف، اگر نسخه پزشک لازم نیست، آیا دفترچه بیمه قبول نمی کنید؟ و آیا فاکتور آن را می نویسید تا از بیمه بگیریم؟ و سؤال دیگه
  آیا شما آزمایش PCA هم انجام می دهید با psa فرق داره. ولی دقیق تره. با تشکر

 • سلام، ارائه نسخه درخواست پزشک، ممهور به مهر پزشک برای استفاده شما از خدمات شرکت بیمه گرتان الزامی می باشد در غیر اینصورت آزمایشها بصورت آزاد محاسبه میگردد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با آزمایشگاه تماس بگیرید.

  اطلاعات تماس

 • Zahra

  برای این چکاپ نیاز به نوبت یا نسخه پزشک هست؟

 • سلام
  خیر نیازی نیست فقط با آزمایشگاه تماس بگیرید یا درخواست خورد را از طریق فرم ثبت نمایید