کتابچه ها
مجموعه ها
تماس ها
مطالب
اخبار
لینک ها
پرسش و پاسخ ها
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

از سال 1980 مشخص گردیده است که تیروئید پراکسیداز (TPO) دارای آنتی ژن میکروزومی است که در بیماری خودایمنی تیروئید، آنتی بادی علیه قسمت خارج سلولی این آنتی ژن وجود دارد. تیروئید پراکسید از پروتئینی است که در سطح آپیکال غشاء سلولی، سلول های تیروئید حاضر است و وزن مولکولی 103/000 دالتون دارد.

این پروتئین یونیزاسیون تیروگلوبین را کاتالیز می‌نماید. آنتی‌بادی خودی علیه TPO در بیش از 90% بیماران مبتلا به تیروئیدیت مزمن خود ایمن و 70% بیماران مبتلا به بیماری گریوز حضور دارد. علاوه بر بیماری خود ایمنی تیروئید، آنتی‌بادی علیه TPO در زنان بالای 60 سال و نیز در دوران بارداری و پس از زایمان نیز مشاهده می‌شود.

آنتی‌بادی علیه TPO در برخی از سایر بیماری‌های خود ایمنی مثل دیابت تیپ 1 و لوپوس اریتروماتوز سیستمیک نیز یافته می‌شود.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد با تجهیزات دقیق و پیشرفته پذیرای شما جهت انجام تست های تشخیصی می‌باشد.

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
 • anti tpoعوارضش چیه؟;)

 • زهرا!

  با سلام' من امروز نتیجه آزمایشم رو گرفتم( anti tpo ۲۳(iu/m بود و t4۷.۷ وt3۱.۴ و tsh۶.۳ بوده' خواستم بدونم ' این عدد tpo یعنی چی? در ضمن قبلا هم کم کاری داشتم ولی یه مدت قرص می خوردم بعد ولش می کردم' الان بعد از یکسال که قرص نمی خوردم دیدم دارم وزن اضافه میکنم رفتم آزمایش' با تشکر

 • نگار

  سلام
  توی ازمایش من T4 هستش 6.58
  T3 هستش 98.1
  TSH هستش 3.34
  یعنی در اصل همه شون نرمال هستن
  اما اندازه ی Anti-TPO رو برام زده بالای هزار
  این یعنی چی؟؟؟
  یعنی تیروئید دارم؟؟؟
  کم کار یا پر کار؟
  اصلا برای همینه که باردار نمیشم؟؟؟؟

 • فرشته اسماعیلی

  باسلام بنده ازمایش دادم وانتی تیروییدپروکسیدازم 164شده تی اس اچ و تی 3وتی4نرماله ولی خیلی اذیتم امکانش هس کم کاری تیروییدداشته باشم ؟علایمش روهم دارم23سالمه

 • باسلام
  ضمن تشکر از انتخاب آزمایشگاه میلاد. باتوجه به اینکه پاسخ هر تست با توجه به روش انجام و نوع کیت در آزمایشگاههای مختلف متفاوت می باشد و باتوجه به نداشتن اطلاعات کافی از سابقه شما، تفسیر دقیق امکانپذیر نیست.پزشکتان بهترین کمک را می توانند به شما داشته باشند.
  با آرزوی سلامتی
  موفق باشید