کتابچه ها
مجموعه ها
تماس ها
مطالب
اخبار
لینک ها
پرسش و پاسخ ها
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider

سرطان ارثی سینه – تخمدان (HBOC) بیشترین موارد سرطان‌های ارثی را شامل می‌شود. این اختلال در اثر جهش‌های زایا در ژ‌ن‌های BRCA1 و BRCA2 ایجاد می شود.

HBOC عامل ایجاد %10-%5 از سرطان های سینه و %12 از سرطان های ارثی (خانوادگی) تخمدان می باشد. در حالیکه خطر ابتلا به سرطان سینه یا تخمدان در جمعیت طبیعی به ترتیب %11 و %1 می باشد،


در افراد دارای جهش ژن های BRCA1 و BRCA2 به %87-%56 (سرطان سینه) و %45-%23 (سرطان تخمدان) خواهد رسید.
 در حال حاضر آزمایشات ژنتیکی تشخیص جهش های BRCA1 و BRCA2 اهمیت بسیار زیادی در مشاوره های ژنتیکی و تشخیص های انکولوژی دارد. استفاده از استراتژی‌های موثر جلوگیری از سرطان در افراد حامل جهش (از قبیل پروفیلاکتیک) به میزان چشمگیری بروز سرطان‌های سینه و تخمدان را کاهش داده است.
جهش‌های ژن‌های BRCA1 و BRCA2 معمولاً از نوع نقطه‌ای یا حذفی می باشند و تشخیص آنها نیازمند بکارگیری تکنیک‌های DNA Sequencing و MLPA می باشد. از آنجا که توارث HBOC بصورت اتوزوم غالب است،احتمال به ارث بردن جهش‌های پاتولوژیک BRCA1 و BRCA2 در خویشاوندان درجه اول %50 می باشد.

hboc milad lab


پس از شناسایی جهش در فرد مبتلا به سرطان سینه یا تخمدان که مشکوک به HBOC است (سن پایین و سابقه خانوادگی)سایر افراد خانواده نیز از نظر جهش شناخته شده بررسی خواهند شد.
با توجه به اهمیت فراوان تشخیص جهش های BRCA1 و BRCA2 در سلامت و بهداشت زنان جامعه، آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد اقدام به پذیرش آزمایشات ژنتیکی BRCA1 و BRCA2 با استفاده از حساس ترین روش های مولکولی نموده است.
بدیهی است نتایج این آزمایشات با تفسیر و مشاوره ژنتیکی همراه خواهد بود.
لطفاً جهت آگاهی بیشتر از شرایط ارسال نمونه و جوابدهی با آزمایشگاه تماس بگیرید.

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
  • homa

    سلام لطفا هزينه آزمايش brca1 , brca2 , و بابيمه ايران قرارداد داريد

  • آزاد

    لطف می کنید بگین هزینه این آزمایش چقدر میشه؟

  • آزاد

    ببخشید هزینه این آزمایش چقدر میشه؟