Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

پرسش و پاسخ

q and a iconآزمایشگاه میلاد با بهره گیری از کادر تخصصی در زمینه های مختلف علوم آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به پرسش ها و مشکلات شما عزیزان می باشد

 

ورود به بخش پرسش و پاسخ

وسترن بلات(Western blot)

تست وسترن بلات یک روش بسیار اختصاصی برای شناسایی و سنجش بیان پروتئین های مورد نظر در مخلوطی از پروتئین ها می باشد.در این تست پروتئین مورد جستجو علاوه براین که با کمک آنتی بادی اختصاصی شناسایی می شود از نظر وزن مولکولی نیز مورد بررسی و تاًیید قرار می گیرد. به همین دلیل اختصاصیت این تست در مقایسه با سایر روش های ایمونو اسای مانند الیزا و ایمونوفلوروسنت خیلی بیشتر می باشد.از این جهت است که در بیمارانی که با روش الیزا تست HIV آنها مثبت می شود، حتما بایستی با روش وسترن بلات نتایج تایید گردد.

بخش مولکولار ایمونولوژی آزمایشگاه میلاد مجهز به تجهیزات لازم برای انجام انواع SDS-PAGE و Western blotting می باشد. این تجهیزات شامل تانک الکتروفورز عمودی، تانک انتقال، پاور ساپلای و غیره از بهترین شرکت های آمریکائی می باشد.

در آزمایشگاههای تشخیص طبی از این تکنیک به منظور بررسی و تاًیید حضور یک آنتی بادی یا آنتی ژن دربدن و تشخیص بیماری های عفونی و خصوصا بیماری های خودایمن استفاده می شود.همچنین این تست کاربردهای بسیار فراوانی در پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری دارد.


آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد با در اختیار داشتن بهترین تجهیزات وسترن بلات و متخصصین مربوطه آمادگی کامل برای انجام این تست و امور تحقیقاتی دارد.

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
 • ع.ش

  سلام
  این آزمایشگاه برای نمونه های تحقیقاتی هم وسترن انجام میده?
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 • باسلام و تشکر از انتخاب سایت آزمایشگاه میلاد
  باتوجه به وجود توانمندیهای فنی و علمی موجود در آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد، این مرکز همچون گذشته پذیرای طرح های تحقیقاتی اساتید، دانشجویان و محققین گرامی می باشد.
  موفق باشید.