Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

پرسش و پاسخ

q and a iconآزمایشگاه میلاد با بهره گیری از کادر تخصصی در زمینه های مختلف علوم آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به پرسش ها و مشکلات شما عزیزان می باشد

 

ورود به بخش پرسش و پاسخ

تست سنجش لاکتوفرین مدفوع

حدود 30 میلیون آمریکایی از سندرم روده تحریک پذیر(IBS) رنج می برند. سندرم روده تحریک پذیر با دردهای کرامپی شکم، نفخ، یبوست و یا اسهال همراه است. این علائم در بیماران مبتلا به کولیت اولسرو و بیماری کرون نیز مشاهده می شوند. هر دوی این بیماری ها تحت عنوان بیماری التهابی روده(IBD) شناخته می شوند که در حدود یک میلیون آمریکایی را درگیر کرده است.

بیماری IBS ممکن است موجب ناراحتی شدید بیمار گردد که این بیماران به صورت علامتی درمان می شوند. از دیگر سو بیماری در مبتلایان به IBD به خونریزی رکتال و آسیب روده ای چشمگیر پیشرفت می کند که نیاز به درمان طولانی مدت دارد.

با توجه به علائم بالینی یکسان در بیماری های IBS و IBD تست لاکتوفرین مدفوع می تواند به عنوان یک روش غیر تهاجمی در تشخیص افتراقی مفید باشد.

لاکتوفرین پروتئینی است که توسط سلول های لکوسیت ترشح می شود و در مدفوع بیماران مبتلا به IBD فعال افزایش می یابد و این در حالی است که این پروتئین به ندرت در مدفوع بیماران مبتلا به IBS حضور دارد. همچنین باید در نظر داشت که این تست حساسیت و ویژگی بالایی برای تشخیص IBD دارد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد مفتخر به راه اندازی این تست و پاسخگوئی به بیماران محترم می باشد.

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
  • لطفاَ نظر خود را در رابطه با مطلب فوق بیان کنید