Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

پرسش و پاسخ

q and a iconآزمایشگاه میلاد با بهره گیری از کادر تخصصی در زمینه های مختلف علوم آزمایشگاهی، آماده پاسخگویی به پرسش ها و مشکلات شما عزیزان می باشد

 

ورود به بخش پرسش و پاسخ

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی بیماری است که تنها در دوران بارداری رخ می دهد. بعضی از علائم پره اکلامپسی ممکن است شامل فشار خون بالا و وجود پروتئین در ادرار باشد که در اکثر موارد پس از 20 هفته بارداری اتفاق می افتد. پره اکلامپسی اغلب با فشار خون بالا تشخیص داده می شود. در حالی که فشار خون بالا در دوران بارداری لزوما نشانگر پره اکلامپسی نبوده و می تواند نشانه ای از مشکل دیگر باشد. پره اکلامپسی حداقل در 8-5 درصد از حاملگی ها اتفاق می افتد.

ادامه مطلب

تاثیر عجیب شیر مادر در رشد نوزادان زودرس

مطالعه‌ای که توسط بیمارستان Brigham and Women در بوستون آمریکا روی 180 نوزاد زودرس، از لحظه تولد تا 7 سالگی شده، انجام شده، نشان می‌دهد که نوزادان زودرسی که در 28 روز اول زندگی خود شیر مادر بیشتری نسبت به دیگر نوزادان بخورند، حجم ماده خاکستری بافت عصبی بزرگ‌تر، هوش بیشتر، دستاوردهای تحصیلی بیشتر، حافظه بهتر و عملکرد حرکتی بهتری در سن 7 سالگی خواهند داشت.

ادامه مطلب

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (AH)

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (AH) به گروهی از بیماری های اتوزوم مغلوب اطلاق می گردد که هر کدام از آن ها با نقصی در یکی از آنزیم های مسیر سنتز کورتیزول یا آلدوسترون و یا هر دو همراه است. در بیش از 90% مواقع کمبود آنزیم 21- هیدروکسیلاز در نتیجه ی موتاسیون cyp21A ایجاد می شود.
علائم فنوتیپ بالینی CAH به ماهیت و شدت کمبود آنزیمی وابسته است و بسته به جنس بیمار متغیر است.

ادامه مطلب

آزمایش کلسیم خون در آزمایشگاه

کلسيم ازعناصر بسيارمهم در بدن است. وجودش براي انجام عملکرد آنزيم ها، استقامت بدن، انقباض عضلاني ،ضربان قلب ،انتقال جريانهاي عصبي ،انعقادخون و... بسيار مهم است.
پزشکان از اندازه گيري Ca و فسفر لذت ميبرند چون چراغ راهنماي خوبي براي ارزيابي کاملي ازتعادل کل بدن ميباشند.منبع اصلي آن استخوان و دندان ميباشد.

ادامه مطلب

دبابت حاملگی

این نوع از دیابت فرمی از هایپرگلیسمی است که در برخی از زنان باردار به ویژه در اواخر بارداری دیده می شود. علت این بیماری ناشناخته است هرچند به نظر می رسد برخی از هورمون های با منشا جفت مقاومت به انسولین را در مادر افزایش داده و موجب افزایش سطح گلوکز خون می شوند. زنان باردار باید در هفته 24 تا 28 بارداری در مورد ابتلا به دیابت حاملگی مورد غربال گری قرار گیرند.

ادامه مطلب

بیشتر بخوانید