Try these keywords: happy, success, awesome
مقالات
دسته بندی

برای مادران باردار

تاثیر عجیب شیر مادر در رشد نوزادان زودرس

تاثیر عجیب شیر مادر در رشد نوزادان زودرس

مطالعه‌ای که توسط بیمارستان Brigham and Women در بوستون آمریکا روی 180 نوزاد زودرس، از لحظه تولد تا 7 سالگی شده، انجام شده، نشان می‌دهد که نوزادان زودرسی که در 28 روز اول زندگی خود شیر مادر بیشتری نسبت به دیگر نوزادان بخورند، حجم ماده خاکستری بافت عصبی بزرگ‌تر، هوش بیشتر، دستاوردهای تحصیلی بیشتر، حافظه بهتر و عملکرد حرکتی بهتری در سن 7 سالگی خواهند داشت.

ادامه مطلب


تحمل گلوکز خوراکی (OGCT)

تحمل گلوکز خوراکی

( OGTT) (Oral Glucose Tolerance Test)

این راهنما برای استفاده مسئولین فنی وکارشناسان آزمایشگاههای تشخیص طبی تدوین شده است.

ادامه مطلب


هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (AH)

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (AH)

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال (AH) به گروهی از بیماری های اتوزوم مغلوب اطلاق می گردد که هر کدام از آن ها با نقصی در یکی از آنزیم های مسیر سنتز کورتیزول یا آلدوسترون و یا هر دو همراه است. در بیش از 90% مواقع کمبود آنزیم 21- هیدروکسیلاز در نتیجه ی موتاسیون cyp21A ایجاد می شود.
علائم فنوتیپ بالینی CAH به ماهیت و شدت کمبود آنزیمی وابسته است و بسته به جنس بیمار متغیر است.

ادامه مطلب


آزمایش کلسیم خون در آزمایشگاه

آزمایش کلسیم خون در آزمایشگاه

کلسيم ازعناصر بسيارمهم در بدن است. وجودش براي انجام عملکرد آنزيم ها، استقامت بدن، انقباض عضلاني ،ضربان قلب ،انتقال جريانهاي عصبي ،انعقادخون و... بسيار مهم است.
پزشکان از اندازه گيري Ca و فسفر لذت ميبرند چون چراغ راهنماي خوبي براي ارزيابي کاملي ازتعادل کل بدن ميباشند.منبع اصلي آن استخوان و دندان ميباشد.

ادامه مطلب


هورمون های باردای (فراموشکاری دوران بارداری)

هورمون های باردای (فراموشکاری دوران بارداری)

آزمايش هورمون هاي بارداري و ارتباط آن با فراموشکاري

دليل فراموشکاري زنان باردار هورمونهايي است که در اين دوران ترشح ميشود. ميزان اين هورمونها روي برخي از عملکردهاي مغز تاثير ميگذارد .پزشکان آزمايشهاي خاصي مربوط به

ادامه مطلب


دبابت حاملگی

دبابت حاملگی

این نوع از دیابت فرمی از هایپرگلیسمی است که در برخی از زنان باردار به ویژه در اواخر بارداری دیده می شود. علت این بیماری ناشناخته است هرچند به نظر می رسد برخی از هورمون های با منشا جفت مقاومت به انسولین را در مادر افزایش داده و موجب افزایش سطح گلوکز خون می شوند. زنان باردار باید در هفته 24 تا 28 بارداری در مورد ابتلا به دیابت حاملگی مورد غربال گری قرار گیرند.

ادامه مطلب


 پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی چیست؟

پره اکلامپسی بیماری است که تنها در دوران بارداری رخ می دهد. بعضی از علائم پره اکلامپسی ممکن است شامل فشار خون بالا و وجود پروتئین در ادرار باشد که در اکثر موارد پس از 20 هفته بارداری اتفاق می افتد. پره اکلامپسی اغلب با فشار خون بالا تشخیص داده می شود. در حالی که فشار خون بالا در دوران بارداری لزوما نشانگر پره اکلامپسی نبوده و می تواند نشانه ای از مشکل دیگر باشد. پره اکلامپسی حداقل در 8-5 درصد از حاملگی ها اتفاق می افتد.

ادامه مطلب


آنچه زنان باید بدانند

آنچه زنان باید بدانند

آزمایش غیرتهاجمی تشخیص ناهنجاری های کروموزومی (cell free DNA)
سرطان دهانه رحم (HPV)
Liquid Base Pap Smear
Sperm Analysis
Sperm DNA Fragmentation Assay kit

ادامه مطلب


راهنما ربات تلگرام آزمایشگاه

راهنما ربات تلگرام آزمایشگاه

1-ورود به ربات

برای استفاده از امکانات ربات، ابتدا باید (miladlab_bot) اینجا کلیک کنید همچنین می توان توسط نرم افزار تلگرام نام ربات آزمایشگاه میلاد (miladlab_bot)  را در قسمت جستجو وارد و یا بارکد زیر را  اسکن نمایید

telegram bot 3

ادامه مطلب