بخش میکروب شناسی

   معرفی بخش میکروب شناسی

   معرفی بخش میکروب شناسی

بخش میکروب شناسی آزمایشگاه پاتوبیولوژی میلاد طبق استانداردهای موجود به صورت مجزا از سایر بخش ها و مجهز به تجهیزات به روز و اختصاصی می باشد. در این بخش کشت میکروبی کلیه مایعات بدن، کشت زخم و همچنین رنگ آمیزی ها و آزمایشات مستقیم باکتری شناسی و قارچ شناسی انجام می شود. مسئولیت فنی و علمی این بخش بر عهده ی سرکار خانم دکتر مهشید افضل می باشد.

تعیین سوش های میکروبی با تست های بیوشیمیائی اختصاصی صورت می گیرد (بدین منظور اکثر محیط های کشت اختصاصی و تست های تشخیصی در این بخش فراهم شده است).جهت تعیین حساسیت سوش های میکروبی به آنتی بیوتیک ها از استاندارد 5% مک فارلند و نیز دیسک های مارک Rosco استفاده می شود.

جهت جلوگیری از انتشار آلودگی به شخص آزمایش کننده ویا انتقال به محیط پیرامون هود کلاس ІІ ، مجهز به فیلتر اختصاصی هپا، استفاده می شود.
مطابق سایر بخش های این آزمایشگاه جهت واحد میکروب شناسی نیز برنامه کنترل کیفی بسیار جامع و منسجمی براساس الزامات مرجع سلامت و سایر استانداردهای آزمایشگاهی معتبر تهیه و تدوین شده که به شکل روزانه توسط مسئول واحد میکروب شناسی، مسئول کنترل کیفی و شرکت های پشتیبان جهت ممیزی و بازرسی اجرا و نظارت می گردد.

خواهشمند است پیشنهادات خود را درجهت آزمایش های جدید و نیز ارتقای سطح خدمات از طریق تلفن های 32222430 و 322099934-031 و یا پست الکترونیکیاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به مسئول بخش اطلاع دهید.

تجهیزات بخش میکروب شناسی (نا تمام)

تجهیزات بخش میکروب شناسی (نا تمام)

Hood

لینک های مرتبط با بخش میکروب شناسی

گالری بخش میکروب شناسی

گالری بخش میکروب شناسی

Hood

Hood

Urised Mini semi automatic sediment analyzer

Urised Mini semi automatic sediment analyzer

Urised Software

Urised Software

Urised Software

Urised Software

درصورت داشتن سوال یا نظر می توانید از قسمت زیر استفاده کنید

0
  • مهتاب

    باسلام‌خدمت شما دوستان و‌همکاران گرامی بنده تازه در‌بخش‌میکروب‌ازمایشگاه شروع‌ب‌کار‌کردم‌و‌راجب‌کنترل‌کیفی اطلاعات زیادی ندارم ازتون میخام که اگه‌میشه ی سری اطلاعات جامع بااکر‌جزوه ای‌راجب‌این‌بخش دارین‌بهم‌بگین ممنون منتظر‌خبرتون‌هستم

  • باسلام
    سرکار خانم، شما می توانید با مراجعه به سایت مرجع سلامت و سایت معاونت درمان آخرین به روز رسانی ها و فایلهای کنترل کیفی بخش میکروب شناسی را دریافت نمایید.
    با آرزوی موفقیت شما همکار ارجمند.